Македонија ја тресе скандалот од групата „Јавна Соба“ на Телеграм, а сведоштвото на младата Ана од Кавадарци која била жртва на оваа група предизвика бура реакции.

Меѓу многуте кои ѝ дадоа поддршка за потегот е и психологот Ана Попризова.

Попризова е училишен психолог и гешталт терапевт. Таа на својот Фејсбук профил напиша:

По ова што се покажува од содржините во Јавна соба, сакам да ги информирам сите жртви средношколки дека можат да ми се обратат за психолошка помош. Ќе направиме мрежа на поддршка! Ве молам споделете.

По ова што се покажува од содржините во Јавна соба, сакам да ги информирам сите жртви средношколки дека можат да ми се обратат за психолошка помош.
Ќе направиме мрежа на поддршка!
Ве молам споделете!

Posted by Ana Poprizova on Wednesday, 27 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.