Градоначалникот на општината Гази Баба Борис Георгиевски, Јавното комунално претпријатие „Гази Баба” и ЈП Комунална хигиена, во придружба на студенти од факултетите кои се на територија на општината организираат акција за чистење на парк-шимата Гази Баба.

Зачестените акции за чистење на општините и ЈП „Комунална хигиена“ доаѓаат како одговор на успешните акции на „Не биди ѓубре“ предводени од актерката Ирена Ристиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.