Аеродром е вратен, пиша на Фејсбук Дејан Митески, носител на советничка листа од Аеродром.

На социјалните мрежи се појави победничка фотографија направена пред изборниот штаб на Муцунски.

Кандидатот за градоначалник на Општина Аеродром Александар Филиповски – Цанде не ги собра мнозинството на гласови во неговата улица, велат неофицијалните резултати од партиските штабови. 250 гласа за Муцунски, 150 за Филиповски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.