Влезната врата и ѕидовите на зградата каде што е сместена Општината Аеродром изминатата ноќ биле исфарбани со црна боја.

Пораката, според многумина граѓани, е јасна, власта предводена од СДСМ и градоначалникот Златко Марин не носат ништо освен црнила.

Црнилата во Општина Аеродром, доаѓа по вчерашните пораки до градоначалникот со кои аеродромци бараат одговорност за состојбата во која се наоѓа некогаш најсредената скопска населба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.