Техничките зафати на ЕВН продолжуваат и денеска, поради што неколку скопски населби ќе бидат без струја повеќе часови. Како што известуваат од Компанијата, поради веке закажаните технички зафати во мрежата, денеска без напон ке останат:

– Во време од 08.00 – 15.00 часот дел од бул. Видое Смиелвски Бато – боревите 1, 3, 5 и 9 (карши ПСС) (о. Аеродром);

– Од 09.00 – 11.00 часот дел од ул. Црниче (о. Кисела Вода);

– Од 09.00 – 13.00 часот дел од ул. Илија Димовски – Гоче од бр. 4 – 10 (о. Аеродром)

– Во време од 10.00 – 14.00 часот дел од ТЦ Олимпико на бул. Митрополит Теодосие Гологанов, објекти од ОК Хотелот и ОК Хотел (Ибис Хотел) на вториот кат (о. Карпош).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.