Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа во  Скопје се регистрирани 10 позитивни на корона вирусдодека 24 се оздравени.

Со тоа, вкупната бројка од почетокот во Скопје изнесува 6585, од кои активни се 584.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Аеродром – 86

• Центар – 78

• Гази Баба – 74

• Карпош – 70

• Чаир – 63

• Кисела Вода – 52

• Ѓорче Петров – 38

• Бутел – 33

• Шуто Оризари – 17

• Сарај – 16

• Илинден – 15

• Студеничани – 11

• Арачиново – 9

• Петровец – 6

• Сопиште – 3

• Чучер Сандево – 3

• Зелениково – 2

• Странец – 6

• Нераспределен-2

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.