Од вкупно 89 новозаболени од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје.

Распоредено по населби статистиката е следна:

Чаир – 14
Студеничани – 5
Гази Баба – 3
Карпош – 3
Сарај – 3
Аеродром – 2
Бутел – 2
Кисела Вода – 1
Центар – 1

Како што и претходно објавивме, во последново деноноќие починаа 7 пациенти позитивни на вирусот Ковид – 19.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.