Скопје сега е поинаква приказна зашто застана мегаломанството. Ветивме дека Скопје ќе продолжи да се гради, но дека ќе се откажеме од мегаломанските проекти. Сега Скопје се гради со усул и во периферијата и во централниот дел во сите градски општини рамноправно затоа што не смееме и не треба да го застанеме развојот на градот.

Ова неодамна го порача премиерот Зоран Заев.

Примерите за тоа колку е лажна оваа негова изјава се многу, а ова видео е само еден од нив.

17 згради во една година на една иста улица, Капиштец 2021 година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.