Шестмесечната Ерин Бејтс целосно се опоравила од коронавирусот, пренесуваат британските медиуми.
Пред две недели бебето било примено во болницата во Ливерпул и било ставено на кислород. Набргу после тоа, пристигнале наодите кои откриле дека е заразена со Ковид-19.

Лекарите и далемала шанса да заздрави додека се опоравувала од операцијата на срцето.

Нејзиниот татко објавил фотографија од својата ќерка од болнички кревет за да ги предупредува луѓето да ја почитуваат социјалната далечина и да останат дома.

Ерин го победи вирусот. Таа се насмевнува и гуга“, напишач нејзиниот татко Вејн, а среќна е и мајката.
„Ние сме горди. Толку малечка, а таков борец “, додала таа.

Gepostet von Emma Bates am Freitag, 24. April 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.