Најмалку четири лица загинале, а триесет се тешко повредени откако се урна трибина во арената во Еспинал, град во централна Колумбија.

Како што соопштија локалните власти, несреќата се случила за време на популарен спектакл со бикови.

Загинаа четири лица, две жени, еден возрасен маж и еден малолетник – соопштија локалните власти за идентитетот на загинатите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.