Камион „сканија“ утрово се преврте на патот Прилеп – Градско, по превојот Плетвар. Како што информираат од полицијата за „Република“, несреќата се случила околу 8 часот, а засега нема пријавени повредени лица.

Сообраќајот се одвива по една сообраќајна лента, а полицијата е на лице место и врши увид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.