Ќерката на тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ се огласи на социјалните мрежи откако клубот објави дека Србинот е позитивен на коронавирус.

Семејството било на крстарење, а покрај Синиша тестирани се и останатите членови.

Неговата ќерка Вирџинија ја информираше јавноста дека татко и’ нема никакви симптоми карактеристични за вирусот.

-Им благодарам на сите кои ми праќаа пораки, но тато е добро, нема никакви симптоми. И ние сме, бидејќи се враќавме од Арденија, бевме и тестирани, напиша таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.