Вчера во 12.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во училиште во Автокоманда, поради меѓусебно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу З.В.(53) и Ј.А.(32), двајцата вработени како обезбедување.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, велат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.