Скендер Реџепи-Зејд денеска изјави дека се залага за рушење на оваа власт, но не по цена да стави потпис на список на кој се потпишани и пратениците од Левица, пренесува „Алсат“.

„Кога ја составувавме листата, Левица не беше дел од неа. Не прифаќам мојот потпис да е дел од списокот заедно со потписот на лидерот на Левица“. Не го добивме мандатот да им служиме на антиалбанските каузи“, додаде Реџепи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.