Фудбалерите на ПСЖ пласманот во полуфиналето од Лигата на шампиони го слават небаре победиле во финале. Тие вечерва го елиминираа актуелниот владател Баерн Минхен.

Во соблекувалната на „Паркот на принцовите“ фудбалерите скокаат, играат на маси, скандираат, се полеваат со вода.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.