Вчера околу 14 часот било пријавено дека во Прилеп, на улицата „Белградска“ во домот на И.Т. (77), дошле три лица и физички го нападнале, а потоа му одзеле 700 денари и облека.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.