Претседателот на Парламентот на Република Албанија, Грамоз Ручи утре ќе престојува во посета на Собранието на Република Македонија каде ќе има  тет-а-тет средба со неговиот македонски колега Талат Џафери.

Ручи утре ќе се сретне и со Пратеничката група на Собранието на Република Македонија за соработка со Парламентот на Република Албанија и ќе даде изјава за медиумите.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.