Премиерот Димитар Ковачевски, објави дека почнала посетата на Бугарија, при што тој и делегацијата биле пречекани со високи почести.

Од денеска ја започнуваме дводневната посета на Република Бугарија каде утре ќе одржиме меѓувладина седница. Благодараност до премиерот Петков за срдечниот пречек со највисоки државни почести – објави Ковачевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.