Вчера околу 17,15 часот во Штип на улица „Браќа Даневи“ при гаснење на пожар, поточно оџак од зграда на наведената адреса, на Ѓ.Џ.(57) – пожарникар, му се влошила здравствената состојба и со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Клиничка болница Штип каде била констатаирана смрт.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е дадено на обдукција.

Извршен бил увид на местото на настанот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.