Ех бе Заев – муртинска предавничка несреќо, гледај до кое дереџе нè донесе, до каков срам, секој од нас да се срами од името на државата и да се доведува во ситуација да мора да го крие,коментира на Фејсбук поранешниот поддржувач на Шарената револуција Роберт Милески за младите спортисти кои го покрија „Северна“ од името на нашата земја.

Бруко една црпната! Абе ако има Бог и правда сите до еден ќе одговорате за ова што го направивте, а ако ние имаме барем малку во главите ова ќе биде наша мисија, да ја исправиме оваа историска грешка, а не да ветуваме по амбасади дека ќе ја прифатиме.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.