ВМРО-ДПМНЕ во своето соопштение вели дека владата многу лошо ја менаџира кризата со ковид-19, а затоа посочува и неколку факти. Од друга страна од партијата посочуваат и дека градоналаникот на Скопје ги заборава своите законски обврски и ги остави жителите на главниот град сами да се справуваат со проблемите кои се негова задача да ги реши.

Факти на денот:
1.Владата на СДСМ многу лошо ја менаџира кризата со короната и поради нивната неспособност економијата во државата оди надоле.
2. Шилегов не врши дезинфекција и дератизација на градот Скопје и затоа Скопјани се соочуваат со наезда на лебарки.
3.Додека во регионот бројката на новозаразени од корона вирусот опаѓа, во Република Македонија се зголемува.
4.Субвенциите доцнат и по две години,а СДСМ со квази мерки им ги замачкува очите на земјоделците, велат од опозицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.