Бразилците стравуваат дека ова првенство за Нејмар е завршено. Тој доби повреда на десниот зглоб кој му е отечен. Се појави фотографија од повредата и ногата изгледа страшно.

Селекторот Тите сепак е оптимист.

– Можете да бидете сигурни дека Нејмар повторно ќе игра на овој Мундијал. Ова сигурно го знам, изјави Тите за „RMC Sport“.

Што мислите вие?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.