Новак Ѓоковиќ има поддршка низ целиот свет и огромна група на обожаватели.

За жал, се случи голема трагедија, бидејќи Ејми, една од најголемите навивачки на Нолет, почина.

Само што ја добив веста дека Ејми почина. Почивај во мир. Ви благодариме за супер забавните моменти што ги имавме во 2019 година. На Нолефам ќе му недостигаш. Тажна сум и без зборови – напиша нејзината пријателка Џули со фотографија на која таа и Ејми се со српското знаме и пораки за поддршка на Новак.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.