Фекри Ахмети брат на лидерот на ДУИ Али Ахмети ја разбранува македонската јавност откако на социјалните мрежи и веб порталите се појави негово видео обраќање кое медиумите го разбраа и најавија како обраќање кон Албанците со порака да го чуваат братството а тие нека цркнеле во сопствениот инает.

Ова ли се тие чесни и способни кадри за кои преговараат ДУИ и СДСМ, пишува во објавен твит.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.