По пауза од 25 години, повторно се воведува директна авионска линија Скопје – Москва.

Руската авиокомпанија “Nordwind Airlines” од 21 мај ќе започне со директни летови на релација Москва (аеродром Шереметјево) – Скопје. Летовите ќе бидат еднаш неделно, секој петок, а летот ќе трае 3 часа и 25 минути. На оваа релација ќе се лета со авион од типот Боинг 737-800, со 189 седишта.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.