2020 година е една од најтешките години. Па македонските општини решија секој на свој начин да ја испрати и да ја дочека новата 2021 година. Битола со бугарски јазик сака да му каже „иш“ на лошото, а Охрид не знае која година ја чека… 22002211… Или можеби сите сме пијани, па нешто двојно ни се гледа?!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.