Аљишериф Синани, претседател на ВМРО-ДПМНЕ Боговиње, порачува дека во моменти кога власта тоне во скандали се јавија слугите на Заев.

Па ајде да се обратам до Нола и Александрова, и до останатите малкумина нивни поддржувачи, ги разбирам што се нервозни, бидејќи за кратко ќе им истече мандатот и нивната употребна вредност за власта ќе ја снема. Но единствено ќе остане желбата да продолжат да одработуваат за власта која ќе стане опозиција, зошто тоа е местото кое е нивното друштво.

Но, околу самата содржина на ставот на Нола дека ги редел Мицкоски покрај ѕид, а сега ги тера да потпишат за Северна, зошто рекол дека треба да се потпише договорот за НАТО!

Ова е изјава со која Нола стана Нула. Договорот за НАТО не е исто што и договорот со Грција кој ти Нола го поддржа, иако јавно ветуваше дека нема, пишува Синани на својот профил на фејсбук.

Тој нотира и неколку контрадикторности.

Нели велевте дека Мицкоски имал договор со Заев, како сега велите дека ги редел пратениците до ѕид да не гласаат за уставните измени. Нели вие самите велевте дека ВМРО и Мицкоски се антизападни, а сега велите дека Мицкоски го поддржува НАТО. Кога лажевте, тогаш или сега?

ВМРО ќе ја води Македонија по 12-ти април, а вие и тогаш, како и сега ќе имате став ист онаков каков што ќе ви каже вашиот стопан, кој како тргнало, нема да заврши поразлино од неговиот пулен Катица, посрамотено со ќулавка на главата, напиша тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.