На социјалните мрежи се објавени фотографии на кои се прикажани клупите во паркот во Капиштец обвиткани со најлон со што се спречува седење.

Граѓаните се револтирани, велат од утре да не стават и на тревата.

фото: фејсбук

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.