Соговорникот на новинарот од Алфа Телевизија го снема од екран. Новинарот остана збунет со микрофонот во рака, а неговиот гостин со кој имаа вклучување во живо заминал да се напие вода.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.