Нивната жртва да биде мотив за нас да го продолжиме нивниот сон за слободна, независна и суверена Република Македонија, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски од Куманово.

-Да ја градиме повеќе од било кога, да си помагаме меѓусебно, да се развиваме, да ја чуваме и штитиме нашата Македонија. Вечен нека е споменот за паднатите, вечно да тлее нивниот стремеж кој е наша обврска, напиша Мисајловски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.