„Ла верита открива дека ЗЗ, Вице Фратело и Зоран Лорета Георгиев бркале цели фамилии од работа, им исклучувале струја и вода доколку не гласаат за нив.

Каква нечовечност и брутални повреди на избирачкото право, правата од работен однос и повреда на човековото достоинство и интегритет!

Во исто време, и тогаш и сега, Вилма Русковска формално е обвинител за сите граѓани во Македонија, но фактички е најдобриот адвокат на З.З. и Вице Фратело!“, ова на Фејсбук го напиша пратеникот Антонио Милошоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.