Јилдиз е реалното, а Венко е рекламното здравство, коментира на Фејсбук пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски, откако се уште нема правна разврска случајот со родилката од Дебар Јилдиз Веаповска.

Веапоска е медицинска сестра од итната помош во Дебар. Таа се породила во болницата во Струга со царски рез, но од операцијата излегла без матка, бубрег и без еден јајник. Ја убедувале дека е во ред со неа, за на крај дома да замине без три органи за кои никој не понесува никаква одговорност.

Трагедијата на Јилдиз, да чита човек и да плаче….
Јилдиз е реалното здравство ❗
Венко е рекламното здравство ❗, пишува Милошоски на Фејсбук.

Трагедијата на Јилдиз, да чита човек и да плаче….
Јилдиз е реалното здравство ❗
Венко е рекламното здравство ❗

Posted by Antonio Miloshoski on Thursday, 21 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.