Актерот на Македонскиот народен театар Тони Михајловски реагираше на Фејсбук по изјавата на премиерот Зоран Заев дека нема да дозволи, како што рече неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја урнат Владата, а потоа и по неговото извинувaње за истата.

Убаво би било покрај извинувaњето, и десното раче на срцето со качункаста фаца, да ја испее и оваа песна, напиша Михајловски на фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.