Вечерашната акција на полицијата по пријава за напад, без притоа да изнесе повеќе детали за случајот на прес-конференција, за Ивор Мицковски не е новост, туку восталена пракса на првиот човек на полицијата, Оливер Спасовски. Мицкопвски потсети на една слична ситуација, во која МВР информира за можен терористички напад преку соопштение.

Оливер Спасовски еднаш најави можен терористички напад во петок навечер преку соопштение, без прес, без дополнителни објаснувања, чисто онака, да пролепша петок вечер и викенд на популација.
Сакам да кажам, нема гајле оваа држава од најави за бомби, во одлични раце сме, пишува МИцковски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.