Поранешниот пратеник Илија Димовски на Фејсбук го прашува претседателот Пендаровскi зошто ја одбил понудата Македонија да влезе во Евопската економска зона.

Според Димовски членството во ЕЕЗ е во ист правец, комплементарен со ЕУ.,едното не го исклучува другото туку напротив, може и да го забрза..

Зошто терате Мал Шенген, а не сте се согласиле за Европската Економска Зона-праша Димовски?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.