Зошто обвинителката Вилма Рускоска не ги повикала луѓето кои вршеле транспорт на гласачите по наредба на Вице Заев, јавно прашува пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошски.

„Ла верита открива дека ЗЗ, Вице Фратело и Зоран Лорета Георгиев бркале цели фамилии од работа, им исклучувале струја и вода доколку не гласаат за нив.

Каква нечовечност и брутални повреди на избирачкото право, правата од работен однос и повреда на човековото достоинство и интегритет!

Во исто време, и тогаш и сега, Вилма Русковска формално е обвинител за сите граѓани во Македонија, но фактички е најдобриот адвокат на З.З. и Вице Фратело!“, пишува во статусот на фејсбук пратеникот Антонио Милошоски.

Зошто Вилма Русковска не го повикала на разговор Истреф Алиев кој по наредба на Вице Заев собирал, плаќал и транспортирал гласачи до избирачки места?

Зошто Вилма не го викнала на распит лицето Ерол Фетиов, или во злосторничкото здружение кое го формирале со Зоран и Вице познат како “Собирач и чувар на лични карти”?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.