Како тоа е извршен претрес во домот на Боки во Скопје, а не е извршен претрес таму каде што живее – во елитната населба во Орман и тоа во стан на едно министерче (хммм, од каде му на кутро министерче елитен стан од 200 и кусур м2)? Јовевски, тука сте со Рускоска? Спасоски, како е воздухот во Куманово? Чист е деновиве? – прашува во својата денешна колумна новинарот Дарко Јаневски.

Тој во својата колумна насловена Како е спасена главата на рекетарската банда во „Рекет“? зборува и за влегувањето кај специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, кога и беше одземен мобилниот телефон.

Или, театарот со влезот на станот на Катица на Аминта? Добро, Катица не е Алберт Ајнштајн, ама навистина некој очекуваше дека таму ќе се најде нешто? Јасна ви е сега програмата на Драмски?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.