Зоране, ниту те сметам за премиер, ниту за Македонец. Ти си одрод, Адаптоид, нула, пишува членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски на својот ФБ профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.