Заев повторно избега од дуел.

Денес во емисијата „Што не е јасно?“ на Алфа ТВ во 21:10 часот требаше да имаме предизборен дуел со Зоран Заев, како носители на листи во ИЕ4, но очигледно веќе му станува навика да не се појавува на ТВ дуел со мене.

Можеби е уплашен од она што имам да го кажам, а можеби и конечно сфати дека нема што да понуди на македонскиот народ.

Заев повторно избега од дуел.Денес во емисијата „Што не е јасно?“ на Алфа ТВ во 21:10 часот требаше да имаме…

Gepostet von Aleksandar Nikoloski am Freitag, 3. Juli 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.