Македонија е пред трета бугарска окупација, на докажаните историски губитници уште памет не им иде и пак ќе треснат и пак Цацко, напиша на својот фејсбук профил новинарот Зоран Иванов.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.