Актерот Сашо Тасевски побара од Заев јавно да побара оставка од Артан Груби по најновите информации дека е замешан со „жолтата куќа“.

Гледате, нивните довчерашни господари се завртеа против нив. Искористете го поволниот западен ветер да ги дотолчите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.