Две нови аудиобомби денеска беа објавени на „Јутјуб“, повторно со Ден Дончев во главна улога. Овојпат, поранешниот директор на Фондот за здравство, соселанец и пријател на Зоран Заев, сведочи за криминалот што заедно организирано го спроведувале со поранешниот премиер.

Погледнете ги видеата насловени „Како се краде во Македонија“ – лекција 1 и 2, а во нив повторно се споменува и адвокатот на Заев Медаровски.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.