Груевски прв почна со контрапротести, потоа го зема Стевчо и он му тераше работата и пред партија и пред Уставен. Сега гледаме дека Зоки ја игра истата игра со Митко од Кавадарци, како што ја играше со Муковски и сите остали, коментира активистот Ивор Мицковски за најавените протести на кавадаречкиот градоначалник.

Сите или се втопија во коалиција или добија директорски места, или завршија со богати тендери.
И тоа е Македонија, шуга од држава, шуга од политички опции, јер шуги од луѓе сме, вели Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.