Злоупотреба на службено возило во политички цели.. Сабота, Државен Празник… Вешто криење на возилото.

Кандидат за градоначалник за општина Лозово на ВМРО-ДПМНЕ, Бошко Цветковски денеска на својот Фејсбук профил објави видео во кое го снима службеното возило на општина Лозово и како што вели самиот тој на видео објавата, градоначалникот Ацо Велковски на оваа општина го злоупотребува службеното возило во сабота на државен празник за политички цели.

Во продолжение може да го погледнете видеото:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.