Кога ликот задолжен за свирка и подигање на Заевиот дух, го лупа ваква депра, можам да замислам у кое црнило се останатите. А од самиот почеток им укажуваше дека без име, историја, правда и идентитет нема далеку да стигнат со Стево, ама мнозината му се потсмеваа. Сега хунтата може милиони да троши на јадење леб и месо, џабе им е, пуста и празна им е душата, северџанска

И овој старус на Ориѓански е од оние пиши-бриши мисли.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.