Додека во парламентот се распрва по амандманите со кои би се вовело задолжително носење на маска дури и на отворено, претседателот на собраниската Комисија за здравство Арбен Зибери, лекар по вокација, не носи маска ниту на затворено во салата каде се одрзува седницата, забележа репортерот на „Сител“.

Во салата се присутни над 30 луге, а носење на маска е задолжително освен кога присутните се обраќаат на говорница.


Зибери во септември беше болен од Ковид-19 и по три недели се врати на работа во парламентот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.