Некогашниот кандидат за премиер на ДУИ, Насер Зибери, вчера од пратениците беше изгласан за нов Народен правобранител. За ова, активистот Ивор Мицковски коментира:

Случајот Зибери не потсетува дека денес секое дете во Македонија може да сонува да стане премиер, но евентуално ќе заврши како партиски глушец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.