Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ е згрозен од незнаењето на премиерот Зоран Заев и смета дека никој нема право да гази по идеалите на Македонците.

Човек без кичма, е состојба кога отсуствува самодовербата, срамот и достоинството. Државите постојат за да ја истакнат особеноста и посебноста на народите.
Кичмата на нашата држава се двата Илиндена. Никој нема право да гази по овие два идеали. Згрозен сум од незнаењето на Зоран Заев, а само треба да ја прочита асномската декларација, потпишана од Методија Андонов Ченто за да работите му станат појасни.
Рецензија на историјата од човек кој со чудење го слуша името на Мојсов е бедно, вели Мицкоски.

Човек без кичма, е состојба кога отсуствува самодовербата, срамот и достоинството. Државите постојат за да ја истакнат…

Posted by Hristijan Mickoski on Thursday, 26 November 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.