Доаѓа крајот на картелот Заеви, нема гласови од Шутка, ајде почни поткупувај…се само дел од коментарите кои може да се забележат на социјалните мрежи упатени кон лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Ваквите жестоки реакции беа упатени по телевизиското интервју на Заев на Канал 5 каде говореше за досегашните екомонски мерки на Владата, како и за третиот пакет мерки.

Од друга страна граѓаните реагираа и настојувањето за брзи избори.

Здравјето на граѓаните треба да е пред се! Затоа и брзи избори се на штета на граѓаните и нивното здравје!

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.