Женска чанта „Луј Витон“ била на листата запленети предмети од домот на Катица Јанева на 21 август.

Како што објавува „ТВ24“, не станува збор за „фамозната“ чанта во која во домот на Орце Камчев се пребројувааат и завршуваат милион евра. Но, ако се изведува како доказ во судска постапка ќе послужи како пример за луксузот со кој била опкружена поранешната шефица на СЈО, вели доброупатен извор од истрагата.

Според истиот извор, скапата „Луј Витон“ чанта на Јанева се уште е во Обвинителството.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.